Start-Upta Çalışmanın 9 Avantajı

Yeni bir proje ya da girişim fikri anlamına gelen start-uplar, sağladıkları avantajlarla artık çoğu kişinin çalışmak istediği yerler olarak karşımıza çıkıyor. Sayısı günden güne artan start-up şirketler hakkında kararsızsanız, bu tarz şirketlerde çalışmanın size ne gibi avantajlar sağlayacağını 9 maddede topladık.

  1. Bir start-upta çalışmak, çok hızlı bir öğrenme süreci yaşamanızı sağlar. Her şeyi baştan kuran, standartları oluşturan ve değerleri yaratan bir ekibin içerisinde olduğunuz için yapılan işleri derinlemesine öğrenirsiniz.
  2. Yapılan işlerden duyduğunuz tatmin artar. Tüm yapılanlarda sizin ve ekibinizin emeği vardır ve işin sonucu sizin de başarınızdır.
  3. Stresle çalışmaya alışırsınız. Start-up şirketler yapıları gereği stresli bir çalışma ortamına sahiptir. Ancak, bunların üstesinden nasıl geleceğinizi de öğrenmiş olursunuz.
  4. Bağlantılarınızı arttırıp iyi bir çevre yaratırsınız. Start-up kurulum aşamalarında çeşitli iştiraklerle sürekli iletişim halinde olmak, size önemli isimlerle tanışma ve bağlantılarınızı güçlendirme şansı tanır. Böylece, ileride bu bağlantılarınızdan yararlanarak işlerinizi çok daha kolay halledebilirsiniz.
  5. İş arkadaşlarınızla daha samimi bir ortama sahip olursunuz. Start-up şirketlerde çalışanlar çok daha enerjik ve değer katan kişiler arasından seçilir. Yeni şeyler yaratmanın da tatminiyle daha sıcak bir ortamda, daha güzel ilişkilerle çalışma şansı bulabilirsiniz.
  6. Bir start-up şirkette çalışmak kendinize güveninizin gelişmesine yardımcı olur. Bunun nedeni, sorumluluk almanız, kısa zamanda çok şey öğrenmeniz ve emek vererek iyi işler başarmanızdır.
  7. Start-up şirketlerde çalışmak daha fazla sorumluluk ve daha fazla iş yükünü de beraberinde getirir. Bu nedenle, start-up şirketlerin maaş politikaları da diğer şirketlerden farklıdır. Eğer start-up bir şirkette çalışıyorsanız, harcadığınız yoğun emeğin karşılığını maaşınızda da görebilir ve yaşadığınız iş tatminini maddi olanaklarınızla da destekleyebilirsiniz.
  8. Terfi şansınız artar. Start-up şirketlerde çalışanların motivasyonunun yüksek tutulması çok kritiktir. Bu nedenle, şirket içi atamalar ve terfilerle, pozisyonunuzu değiştirme ve kendinize yeni şeyler katma şansınız da artar.
  9. Başka yerlerde iş ararken, CV’nizde start-up bir şirkette çalıştığınız yazıyorsa şansınız daha fazla demektir. Çünkü bu sizin stresle baş edebilen, çok fazla işi kısa sürede öğrenmiş ve başarılı bir çalışan olduğunuzu gösterir.

Çalışmak istediğiniz bir start-up şirket varsa, cvlogin ile hemen bir cv oluşturun ve başvurunuzu anında gerçekleştirin!

Bir Cevap Yazın